Julmys


Första advent. Det är bra, jag börjar att få julkänslan.
Det har varit en bra helg: Julmys, träning, julpynt och mm.
Igår sprang jag första långpass på länge. Det var ett lagom pass på 90 min. Men det kändes bra att äntligen har sprungit mer än 7-8 km. Det blev 14km.
På kvällen var vi på en julmarknad i Bestorp. Det var min dotters pojkväns föräldrar som hade marknaden hos dem. De bor på landet och det gjorde att marknaden kändes så äkta! Mys!

Det var så mysigt och de hade så fina grejer. Vi kom men en påse med goda och fina grejer. Men det bästa var deras fikastället! Såå mysigt!

Bild: Rabarber sylt, praliner, filmjölk limpa med solros frön och kakskorpor!! MUMS!

Idag har vi julpyntat. Vi är inte klara än men det börjar att kännas mer jul hemma. På kvällen fikade vi, hela familjen (tre stycken hi hi!)  och vi tände den första ljuset!

Nu är det bara snön som fattas!
kram på er.. 

2 tankar på “Julmys

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.