Igår hade jag ett tempolöpning pass på schemat. Det blåste mycket ute och jag hade inte utekläder med mig och jag ville så gärna springa på dagen. Så jag gick till gymmet och sprang på löpbandet.
Det gick bra. Det kändes bra.
Jag sprang bra när det var dags att springa fort. Jag kunde behålla en superbra tempo under nästan 5km. Totalt blev det 8.2km.
Kosten dag nr 2 gick bra också. Det var en bra dag.
Ååååh, vad avundsjuk jag är på dig som kan träna på Campushallen!!! Så stort, så luftigt, så gott om plats! Där jag tränar är det så trångt att man måste olja in sig innan så man inte fastnar mellan maskinerna!
Ser du att jag hade gymmet bara för mig själv!! Det är faktiskt helt otroligt hur stort det är där!
SKÖNT!
Du får gärna komma och träna med mig någon gång här! Jag får bjuda en person att träna två gånger!
kram
Jaaa, det vore kul! Som gamla tider… 🙂
Härligt jobbat, o snygga stövlar!
Självklart går det bra att inte rapportera varje vecka. Jag har noterat det så jag ska inte tjata på dig. Gott slut och gott nytt! Kram
Skönt det låter!
Det ser inte ut att var många som springer på löpbanden? På det gymmet jag brukar/-de träna så fanns det tre löpband…och de var alltd upptagna.
Nej de var alla löpbanden bara för mig 😉 Gymmet ligger på campus området på Universitet. Just är nu är de jullov och det är därför det finns inte så många som tränar. Men vänta till den 9 jan när alla är tillbaka!!
Campushallen är riktigt stort! Kolla hur många band finns!!!
Kram och Gott Nytt År!